Tobogan / 33. týden 2021

/
Tobogan / blog 
/
Tobogan / 33. týden 2021

Tobogan / 33. týden 2021

23. 8. 2021 08:42   Ladislav Kocian

23 Aug


Dnes si online vyřídíme téměř vše. Dokonce mnozí z nás i tu práci zastanou z domu a přes obrazovku svého počítače. Sem tam se mihne rozverné dítko nebo domácí mazlíček. Svět se v tomto hodně posunul. Školáci vystudovali školy, aniž by viděli své spolužáky a názory na to, zda je to fajn či není se různí. Pár týdnu stabilně chodím do práce pravidelně 3-4 dny v týdnu. A musím Vám říci, že z domu se dá zastat všechno, až na jednu jedinou, ale pro mne podstatnou věc. Odborně se tomu říká sociální kontakt.
Pro mne jsou situace jako tyto: Jdu si pro vodu a pan ředitel na mne houkne. „Kluku, posaď se ke mne na 5 minut.“. Radili jsme se hodinku, jako obvykle. Jdu do kuchyňky a tam je Danka G, kterou vyzpovídám, protože má dceru na ZŠ, kam půjde můj Kubík. Na chodbě se účastním debaty na téma, zda je lepší bešamel s hřebíčkem nebo bez. Či prostě jen tak prokrastinuji nikoliv na mobilu, ale konverzací s kolegou v kanceláři.
A něco Vám teda řeknu, tohle se prostě v onlinu zažít nedá. A myslím si, že ani do budoucna to možné nebude. Tohle se musí zažít na živo. Live, či offline.

Rychlovky:
Proběhla další aukce na pronájem nápojových stánků brněnských vánočních trhů. Hlásí Janča V. a dodává, že spokojenost je na straně vyhlašovatele i obchodníků. No, já si myslím, že nejspokojenější budou občané, a to zhruba po 2-3 punčích.
Vyhlásil jsem soutěž na páteční fotku přesně v 10:00. Dostal jsem jednu z tohoto času, za ní moc díky Joanně FOTO. A poděkování také patří Dance G FOTO, kdy čas 16:10 beru, protože jedna desítka tam je.
Renča a Zuzka vyrazily na jižní Moravu. Plán zněl, najít tento penzion FOTO, jelikož selhaly obě renomované navigace a dámy dojely sem FOTO, musely přistoupit na již neobvyklou možnost offline dotazu kolemjdoucího. Povedlo se a penzion byl nalezen a vše zařízeno.
U Kaplanů se nesl celý týden ve znamení Filmů. Jde to tradiční StodolaFest. Všem znalcům jistě neunikne, že se jedná o předskokana slavnějšímu ovšem neméně kvalitnímu festivalu v Karlových Varech. FOTO
Fajn dny LV