Tobogan / blog

/
Tobogan / blog

Tobogan / 25. týden 2024

18. 6. 2024 10:19   Jan Šlachta

18 Jun


Je to mimořádné, že si můžeme vlastně každoročně postěžovat „tak tenhle poslední ročník eBF se bude hodně špatně překonávat“, ale stejně to nakonec nějak jde. S pomocí všech kolem. S podporou pomyslné nákupní rodiny. Andělé sdílení nákupního know-how. Co bylo letos jinak? Počet scén se zvedl na deset, počítej krát dva dny. Už jsou i protestní hlasy. Na scénách jsme promíchali témata zakázkářů a s tématy nákupců. Navýšili jsme počet inspirativních „nenákupních“ osobností a promíchali jsme je do programu po všechny dny. Výstava tentokrát nebyla z prací procurementových lidí, ale z děl čtyř umělců, kteří dávali komunikaci eBF v posledních letech odlišnou a provokativní podobu. Poprvé se jejich díla prodávala. A taky - ve středu večer hrála v klubu kapela AI band sestavená z účastníků festivalu. Stačili secvičit jen pár písniček, ale i tak to mělo super atmosféru. Festival se konal poprvé na třech propojených místech, plus loděnice se čtvrteční REGATOU. Tzn. HOTEL IMPERIAL, náměstí před ním, které jsme pomocí stanů, lehátek a fáborů změnili na HAVAJ. Pak ještě na to navazující budova OSTRAVICE, kam jsme se vmáčkli mezi závěrečnými rekonstrukční kroky. Na HAVAJI byly stánky a zákoutí, kde své produkty prezentovali partneři festivalu. Nejaktivnější návštěvníci měli šanci získat dvě letenky na Havajské ostrovy. Taky tady byly stánky s dobrotami. To k takové destinaci patří. Poprvé jsme taky jednu ze scén předali svým evropským (a hlavně polským) kolegům. Co ještě? Několik pečlivě vybíraných pátečních „motivačních“ hostů, jak to bylo v minulých letech, jsme tentokrát změnili na jediného a vyšlo to. Celkový počet účastníků se vyšplhal k tisícovce. Na atmosféru letošního festivalu se podívejte v naší fotogalerii.

PROEBIZ na tom v závěru dělal celý. Já si na jedné z porad dovolil tvrzení, že tohle je teambuilding podle mého gusta. Žádná turistika a opékání klobás, ale jiné role jednotlivců a práce na spojujícím díle – eBF. Jo, a ať žije Zuzka!!! mk

Tobogan / 24. týden 2024

12. 6. 2024 05:56   Jan Šlachta

12 Jun


Už len pár dní do vypuknutia najväčšieho nákupného festivalu a celý týždeň bol hlavne v znamení eBF – balenie tašiek, finišovanie, dolaďovanie posledných „detailov“... už sa nevieme dočkať! Za to, ale stihli s tímom v pondelok klasickú obhliadku Ostravice, konkrétne jedného miesta pre eBF. Keď sme už pri najlepšom procurement festivale, tak musíme spomenúť, že v štvrtok sa začala stavať brána na Havaj – rozumej brána do „mesta v meste“- mesto networkingu, kde si môžeme spoločne prezdieľať svoje znalosti, dať si dobrú kávu, víno, či pivo, kde nájdeme aj stánky našich partnerov a kde si môžeme vysúťažiť letenky na Havaj. (FOTO) Hanes sa víkend pred ebeefkom nenudil, nabitý víkend začal už v piatok po práci. Odfičal na Lysú horu a už by nám vedel teoreticky popísať, jak sa na horách robí štětový chodník, pretože sa stretol s majstrami kamenárstva. Sobota sa tiež niesla v duchu kameňov. V sobotu si zamakal (celý deň ťahal kamene) a s ďalšími dobrovoľníkmi v rámci akcie Stezka z lásky kultivovali vrchol u trigonometrického bodu – takže dobrá vec sa podarila a chodník, ktorý vydrží niekoľko rokov a cez víkend sa na ňom otočí kľudne aj tri tisíc ľudí je na svete. Aby toho dobrovoľníctva nebolo málo, tak ešte v nedeľu zvládol značenie náučného chodníka v Dolních Domaslavicích – vraj to je krásna prechádzka a odporúča všetkými desiatimi. (FOTO, FOTO, FOTO a FOTO) Evička Š. prišla so zaujímavým odhalením toho, čo robí tím Projektov cez víkend – pobýva v Zemi nezemi. Respektíve v rozprávke, kde hlavnú rolu má WENDY (naša Wendy) a Petr Pán (Peťo). Vo vedľajších roliach je potom šesť stratených detí (zbytok členov Projektov) Evička to zhodnotila na ozaj rozprávkový tím. (FOTO) Paja si celý týždeň „lámala“ hlavu nad prípravou detskej oslavy jej miláčikov. Stihne napiecť? Zvládne toľko detí naraz? Bude krásne počasie na oslavu na záhrade? Lámanie hlavy bolo ale zbytočné, všetko zvládla na jedničku, deti si oslavu užili a v nedeľu si za odmenu objednala sushi set. (FOTO, FOTO, FOTO, FOTO a FOTO) Jedloš si piatok užil atmosféru medzinárodného festivalu cirkusu a pouličného divadla, Cirkulum, na Slezskoostravskom hrade. A vyvrcholením piatkového večera bol koncert Malataty. (FOTO) A môj víkend bol celý o koncertoch. Po práci sme sa vybrali s partičkou do Milovíc na najväčší festival v Českej republike – Votvírak. Tak ako som sa tešila na festival cez víkend, tak teraz sa teším na ten náš – bude to naozaj veľkolepé. (FOTO, FOTO a FOTO)

Majte sa báječne a zase někdy, Viki

Tobogan / 23. týden 2024

3. 6. 2024 08:36   Jan Šlachta

3 Jun


Máme za sebou ďalší týždeň, ktorý sa u nás v PROEBIZe nesie hlavne v duchu príprav na eBF. Teploty stúpajú a dni do začiatku neúprosne ubúdajú, každomesačné stretnutie pri Velkom pondělí sme teda takisto strávili dolaďovaním organizačných detailov 20teho „ébéefka“. A že to bude veľké! Chystaná Havaj je len jednou z tohtoročných výročných noviniek 😊. Zahltení prípravami sme dokonca tento mesiac vynechali klasické spoločné posedenie, no niektorí z nás sa vybrali aspoň súkromne osláviť narodeniny s Lukášom K. (FOTO). Mimochodom, ten už vraj trénuje na eBF na stánok s karikatúrami. (FOTO). No mimo príprav ostáva ešte pár chvíľ aj na užívanie si rozbiehajúceho sa leta. Jarka si ich užívala na záhrade, kde deťom pripravili prekvapenie ku dňu detí a kúpili im trampolínu. (FOTO). Jedlos zas strávil víkend s dcérou Maruškou a ďalšími známymi na „tatínkovskej“ chate. (FOTO). Idylku narušila len jeho Olinka, ktorá sa domov nechala odviezť odťahovkou. (FOTO). Tomáško od našej Evky rastie ako z vody, a tak dostal nový bicykel. (FOTO). K vode sa tiež presunula aj Viki, ktorá k nej vzala vykúpať štvornohých miláčkov. (FOTO). No a ja som tých svojich miláčkov vyprevadila na víkendový výlet a naplno si užila oddychový víkend pre seba – fotky za tisíc slov 😊 (FOTO, FOTO, FOTO a FOTO).

Majte sa krásne a vidíme sa (o týždeň na eBF 😊)! Pája.

Tobogan / 22. týden 2024

27. 5. 2024 08:32   Jan Šlachta

27 May


Jak jinak začít další Tobogán než ve znamení radosti a hesla: „Je to doma!“. Spousta z nás trávila víkend hokejovým nadšením, a tak by nebylo fér to hned v úvodu nezmínit. Češi jsou hokejovou velmocí a z mistrovství světa, které se konalo na domácí půdě, si odnáší zlatou medaili. Co se jinak děje a co se kde mihne? My to víme! Vrcholí přípravy odletu na Havaj! Michaela a Lili se kochají pohledem na Ostravu z věže pro princezny FOTO a snaží se svou pozitivní náladou navodit atmosféru Havaje tam, kde to zatím vypadá spíš jako v Karviné 😀 Krom plného pracovního nasazení se všichni snaží uchovat si i své psychické zdraví a osobní život, a také je třeba si dělat malé radosti, a jak jinak než novým šatníkem FOTO. Druhá směna naší Lili spočívá např. v tom, že učí čím dál většího synka jezdit na skejtu FOTO a tato bohulibá činnost se nevyhýbá ani Mikaely FOTO. Holt i my jsme tým sportovců! Anetka žije, žije! Toho obrázku na jejím počítači si nevšímejte, vůbec nic nevypovídá o jejích aktuálních pocitech 😀 FOTO Krom kanceláře v 1.patře si také sem tam někam zajde…naposledy byla dokonce na basketballu a hokeji! FOTO. Honza J. se v ženském kolektivu zatím drží statečně, stále má úsměv na tváři a také se mu úspěšně daří vyhýbat ženským problémům 😀 FOTO O víkendu se byl podívat na Markvartovickém odpustu a pochopitelně podpořil hokejový tým na Masarykově náměstí, společně s dalšími kolegy 😊 a také nezapomněl na ručníkový den. FOTO. Do hokejové fan zóny zamířila i Danka G. FOTO. V pondělí probíhalo I. kolo pohovoru na nového IT parťáka pro Lukáše. Bohužel Jirka Š. s Lukášem nebyli nadšeni 🙁 Uchazeči měli rezervy. V úterý bylo II. kolo, které bylo mnohem lepší ale na pohovor se dostavili pouze dva uchazeči.
Ve středu odjížděl Jirka do Prahy s Marianem a Martinem D. Byli jednat u partnera o featurách do TENDERBOXU. Velký worskhop - kluci spokojeni, bude se pokračovat v jednání. Ve čtvrtek byl Jirka na schůzce kolem ISO v Praze s auditorem a konzultantem a v pátek měl schůzky u klientů s pražským Igorem. Večer ještě musel vyzvednout Nelu a babičku na letišti - vrátili se ze Švýcarska. Při čekání si zahrál na planespottera 😊 a ani on nezapomněl na hokej. Martinka si v pátek odskočila do Třince podpořit kluky před závodem FOTO. V sobotu v Praze stihla výstavu Tima Burtona FOTO a představení okamžik s Cyrk La Putyka FOTO a v neděli si užila relax ve Šternberku na zahradě už to zraje! FOTO, FOTO.

Nechť si užíváte pomalý nástup léta, dozrávajících třešní a jahod a máte se krásně. Michaela

Tobogan / 21. týden 2024

20. 5. 2024 07:11   Jan Šlachta

20 May


V pondělí pracoval Jirka Š. z Prahy resp. z pražské kanceláře a ještě i s dcerou… zašli s pražskými kolegy i na oběd - bylo to parádní. Večer zašli s Nelčou na koncert Terezy Balonové – nové začínající hvězdy… Byli poprvé v Lucerna Music Baru a byli nadšení! FOTO. V úterý pak Jiřík vyrazil na BOARD a ten byl super. Témata byla velmi zajímavá, zase jsme chytřejší ve využívání AI, sladilo se eBF a probrala se spousta témat. Večer byl prostor pro veselé hovory i vínečko. Využilo toho mnoho našich kolegů FOTO a všichni nešetřili superlativy. 20. narozeniny eBF budou opravdu velkolepé. Středa byla cestovní. Kaplani si cestou z BOARDU zakoupili vyhlášený chléb a doplnili zásoby vína. Martina si odskočila do Olomouce na fyzioterapii a večer ještě zvládla zalít trávu a zkontrolovat, jestli roste a daří se jí dobře. FOTO. Jirka si ve čtvrtek odskočil po týdnu cestování do práce a Martina pro změnu po práci vyběhla do divadla. FOTO. A než se člověk nadál, mezi telefonáty, meety a domlouváním ubytování a spíkrů na eBF, byl víkend. V sobotu byl ještě u prarodičů pomáhat likvidovat nábytek ze starého bytu a Nela s babičkou odletěla na týdenní dovolenou do Švýcarska. V pátek byla ve firmě velká designová porada. Plná velká jednačka. Přijela firma, se kterou bychom rádi změnili a přiblížili tvář všech proebizovských sw, tak aby bylo na první pohled jasné, z kterého hnízda jsou. Bylo to dobré. Bára měla akční víkend - stihla povyměňovat pokémoní karty FOTO, nakrmit rybičky u rodičů FOTO a ještě i výlet na kole. 🙂 FOTO. Jana byla pro tento víkend pasována na hlídačku - super chlupatého úžasňáka a výborně si padli do noty, neb oba milují dlouhé procházky, tentokráte zpestřenými nekonečnými aportíky. A oba byli spokojeni :). FOTO. Hanička s rodinkou navštívila v neděli ostravské planetárium a moc se jim tam líbilo. Tak snad nám s Matýskem vyvěštili jen krásnou budoucnost 😉 FOTO, FOTO. Marťa vzala „svoje“ olomoucké kluky do Ostravy na mistrovství světa v hokeji. Oba byli na tak velké živé hokejové akci poprvé a snad i proto zápas dopadl 10:1 pro USA. Kazachstánských hokejistů nám bylo líto, aspoň, že jsme stihli i Formuli 1 a tam se to povedlo více k naší radosti. Jinak za mě, atmosféra skvělá, hodně branek, bavili jsme a na premiéru musím konstatovat, že hodně dobrý. FOTO.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem a přeji krásný den a splněný nejeden sen 😉 Mějte úspěšný týden. 🙂 Martina