Ostrava bude opět hlavním městem elektronizace zakázek a nákupu

/
Tobogan / blog 
/
Ostrava bude opět hlavním městem elektronizace zakázek a nákupu

Ostrava bude opět hlavním městem elektronizace zakázek a nákupu

7. 11. 2017 15:50   Bára Horsáková

7 Nov


Třináctý ročník mezinárodního festivalu eBF, který je zaměřen na elektronizaci procesů firemního nákupu a veřejných zakázek, se bude konat od středy 8. do pátku 10. listopadu v samém centru Ostravy.

Akce, jejíž hlavní scéna bude umístěna v hotelu Imperial a další v Divadle loutek, je sestavena ze čtyř desítek odborných workshopů, seminářů a tréninků a zúčastní se jí téměř pět set nákupních specialistů z mnoha evropských zemí.

Mimořádná pozornost, kterou tím na sebe Ostrava přitáhne, je dána skutečností, že Česko patří společně se Slovenskem v tomto oboru k evropským špičkám, a navíc největší poskytovatel nástrojů a know how v oblasti elektronizace veřejných zakázek a firemního nákupu zde má sídlo.

Ostravský festival eBF je jedinečný sdílením zkušeností, tematickými diskuzními fóry a velkým množstvím prezentovaných případových studií.

Je ale také výjimečným zdrojem informací, což dokládá fakt, že k účasti se přihlásili zástupci šestnácti evropských ministerstev, pracovníci Evropské komise, nákupci mnoha velkých evropských firemních korporací, stejně jako menších firem.

Mezi nejváženější diskutující bude letos patřit osmdesátiletá legenda metodologie firemního nákupu Peter Kraljič, světově uznávaný autor nákupní matice, kterou vytvořil a představil poprvé v roce 1983 v časopise Harvard Business Review.

„Dva a půl tisíce citací v nejprestižnějších časopisech jsou vysvětlením toho, proč je Peter Kraljič považován za oborovou ikonu ve světovém měřítku a proč se jeho myšlenky staly základním stavebním kamenem pro celý nákup a jeho budoucnost,“ říká za organizátory Zuzana Kawuloková z ostravské společnosti NAR marketing.

Součástí rozsáhlého programu nákupního festivalu eBF 2017 bude výstava uměleckých děl účastníků nazvaná SPOLU a slavnostní vyhlášení vítězů soutěže Fair Sourcing Awards. Akce se koná pod záštitou primátora Ostravy Tomáše Macury a ředitele Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáše Kotyzy.

Zdroj: patriotmagazin.cz