Tobogan eng

/
Tobogan eng

Tobogan / 22. týden 2023

5. 6. 2023 06:53   Jan Šlachta

5 Jun


V pondělí o půl jedenácté jsme se všichni sešli, abychom si řekli, že eBF byl excelentní teambuilding, a hned jsme si na to přiťukli. Na toto setkání jsme pozvali paní Šárku z hotelu Imperial a poděkovali jí, jak se o nás hezky starali a vycházeli vstříc našim nápadům. Hlavní poděkování patřilo Zuzce, dostala pusy a krásnou kytici. FOTO. Celý tenhle týden jsme pak byli nadšení z pochval, které festival eBF vyvolal, a zaplnil se jimi Linkedin a trochu i fb. Jsme si vědomi, že na neuvěřitelné atmosféře akce se návštěvníci podílí minimálně z půlky. Vznikla komunita, která nám věří a těší se na sebe i na nás. Díky a těšíme se taky, za rok po dvacáté. Do těch pondělních oslav Milan celý den bzučel a vrčel. To už všichni víme, že doktor na dálku měří. Tentokrát se snaží pochopit, proč se uprostřed úžasné firmy může zpomalovat tep na hodnoty vrcholového atleta. Tým eProcurement.tv se připravoval na osmihodinové vysílání, které začne ve zkušebním modu od pondělí 5. června. Ve čtvrtek byli Beata s Andrzejem v Poznani na v Evropě největším průmyslovém veletrhu, kde v rámci Subcontracting Meetings prezentovali aukce. FOTO, FOTO, FOTO a FOTO. Tzv. „Pátému týmu“ po festivalu nastává čas statistik a bilance. Navíc musí odstartovat ve spolupráci s VŠB TU Ostrava nový semestr Digitálního nákupního týmu pro firma, úplně nový Digitální zakázkářský tým pro veřejné zadavatele a společně s AHROU a Panevropskou univerzitou zásadní novinku, kterou je MBA studium nákupních dovedností. V pátek ale už ZuzKa balila, aby na několik týdnů zmizela a odpočinula si. Honza J poslal pozdrav z trampínku od Balatonu, kde kombinoval relax u vody, toulky přírodou a gastro experimenty s levandulí a ovocem. FOTO, FOTO FOTO a FOTO. Karcolovi měli milou návštěvu z Českého Těšína. V sobotu si společně vyjeli na kolech a v neděli dali výšlap. A mají malého šikovného sekáče. FOTO a FOTO.

  jv

Tobogan / 21. týden 2023

29. 5. 2023 06:48   Jan Šlachta

29 May


Jeden z padesáti dvou týdnů v roce prožívá PROEBIZ teambuildingový tanec s názvem eBF, respektive ebizforum.com. ZuzKa a její tým v tom jedou hodně měsíců dopředu a ostatní postupně naskakují do hry. Všechny písničky jsou o nákupu, veřejných zakázkách a digitalizaci. Netančíme sami, ale s dalšími evangelisty sharingu nákupních znalostí a dovedností. Jedni se zapojují už dlouho a další se přidávají. Chceš-li se naučit víc, uč jiné. Každý rok si říkáme, že to poslední eBF nepůjde překonat a nakonec jo, šlo to. Všichni tak nějak cítíme, že to bylo velké setkání. A sešlo se nás vážně hodně. Tlačili jsme se někam pod sedm stovek. Poprvé, a nejen mě napadlo, jestli bychom další růst neměli přibrzdit. Přidal jsem pár fotek, které mě baví a jsou pro letošní eBF charakteristické – FOTO, FOTO, FOTO a FOTO. Největší poděkování patří Zuzce a jejímu týmu a dále všem, kteří se na letošním úspěchu podíleli. A na mysli mám nejen úžasné z PROEBIZu, ale taky členy PROCUREMENT BOARDu, tlumočníky, techniky, všechny možné dodavatele, podporovatele, partnery a vážené hosty.

 Díky, ze všech reakcí na Linkedinu, facebooku a v mailech to vypadá, že se už všichni těšíme na další, a to jubilejní, 20. ročník. mk

Tobogan / 20. týden 2023

22. 5. 2023 06:31   Jan Šlachta

22 May


Tak my už jdeme do finále! Poslední týden se nesl hlavně v duchu příprav na nadcházející festival eBF. Vybarvujeme, stříháme, stavíme, stěhujeme, vyšíváme… prostě ladíme vše do posledního detailu, aby byl naše/vaše festivalová mozaika vymazlená do posledního detailu. Povedlo se něco neskutečného, inspirativní program postavený na osmi scénách včetně našlapaného doprovodného programu. Těšíme se na všechno a na všechny usměvavé tváře 🙂 Galavečer předávání cen FSA (Fair Sourcing Awards) bude letos vysílán živě. Připojte se k nám k nezapomenutelnému večeru a buďte součástí tohoto výjimečného okamžiku. Během události jsou oceňováni jednotlivci a nákupní týmy za jejich přínos a inovativní přístup. Také přípravy na zahájení celého festivalu – výstavy SPOLU jdou do finále. Umělecká díla přišly ze všech koutů a už jsme je nainstalovali do výstavní síně. A mám pro vás i malou ochutnávku – Kaplanovic kočka Terezka doporučuje Janiny plastiky – FOTO. Jana s Lukášem cestovali v úterý po východních Čechách po firmách, které si vyžádaly prezentaci sw. Každá se natáhla něco přes dvě hodiny. A jelikož bylo hodně dotazů, tak to hodnotí kladně. Jen to cestování po slavné D1 zas tak kladně nehodnotí. Když je s námi někdo už nějaký ten pátek, tak se sluší mu za to poděkovat. Tentokrát to byl Peťa Donath, projekťák, který má prsty ve vícero našich nástrojích. Peťa už je v naší proebizácké rodině 10 let. Peťo, dík! FOTO. Ten, kdo je v užším organizačním týmu nějaké té větší události jistě ví, jak je to v čase "před" náročné, aby bylo vše ke spokojenosti účastníků. Před eventem je však dobré si vyčistit hlavu, abychom se mohli v následujícím týdnu postavit svěží na start. Každý to pojímá po svém… naše Renča se před nadcházejícím náročným týdnem šla "vytočit" na pouť – FOTO a FOTO a hned na to se stihla manuálně vybouřit na "maltě" – FOTO a FOTO :-). To Marťa toho o víkendu stihla víc, od školení v Bratislavě, po vybojované stříbru v moto-závodech - FOTO. Největší radost jí udělá dárek od srdce – tento talisman dostala od lidiček, kteří jí znají a ví co má ráda s přáním, ať jí tento náročný týden dobře dopadne – FOTO. Já jsem si také čistil hlavu po svém – vyrazil jsem s kamarády vlakem do Opavy a odtud jsme se vraceli malebnými cyklostezkami zpátky do Havířova. 65 km stálo opravdu za to! FOTO a FOTO. Marian vyrazil do Polska na svůj srdcový Hel. Původní záměr si parádně zakitovat přetrhlo bezvětří, za to si dali procházku po prázdné pláži 34 km z Helského "cyplu" až do Chalup, takže téměř celá Helská kosa - FOTO, FOTO a FOTO.

 Přeju nám všem, ať se eBF - festivalový týden vydaří a užijeme si ho ve velkém stylu! Honza

Tobogan / 19. týden 2023

15. 5. 2023 07:32   Jan Šlachta

15 May


To je vám taková paráda, když přijdete v pondělí do práce, a ono už je úterý. Týden je hned krásnější. Hned na začátku týdne mě kolegové zahrnuli dárky a kytkami a já jim ještě jednou moc děkuji za tak milá narozeninová přání. Jste vážně skvělí! FOTO. Přípravy eBF vrcholí, a tak sedíme, a poradujem nonstop - FOTO, už se všichni moc těšíme. Letos to bude jízda. Jirka Š. v úterý navštívil fabriku ve Frýdku, kde se vyrábí Marlenka. Prohlídka výroby včetně ochutnávky byla super, vřele všem doporučuje. FOTO. Dál hlásí, že program Training pointu je hotový. S Panevropskou vysokou školou dává dohromady podklady k MBA studiu k nákupu. A aby toho nebylo málo tak v neděli vyrazil na kolo, s Martinem D. a Martinem M. a rovnou si po naší Prajzké kotlině střihnuli 50 km. Kluci dobrý výkon! Pstruh v Bělé, byla určitě skvělá odměna. FOTO. Martina a její TV kolegové, přes týden natáčeli a tvořili upoutávky na eBF. Andrzej připravil dvaadvacátou variantu znělky eP.TV. Milan trpěl po zásahu zubaře. A Jedloškovi už jde hlava kolem z FSA. Zato o víkendu si to Marťa užila se vším všudy. Jela s přítelem do Prahy a nechyběly dobroty, auta, hokej ani procházky. FOTO, FOTO, FOTO. Renča dostala to nejkrásnější přání ke Dni matek FOTO. A Olík už má všechno LEGO poskládáno, tak skládá stolek z Ikei. FOTO. Jedloš zdraví z třetího ročníku expedice Apalucha. 6 tatínků a 9 dětí si to náramně užilo a piráti našli podle mapy svůj vytoužený poklad. FOTO a FOTO.

 Užijte si nadcházející týden a mějte se stejně dobře, jako můj pes Edgar. 😊. Hanka

Tobogan / 19. týden 2023

9. 5. 2023 08:10   Jan Šlachta

9 May


Máme za sebou prodloužený víkend k svátku osvobození. Někteří mladší, velmi mladší kolegové v pátek utrousili, že ani neví, proč vlastně to volno je… my starší jsme jim to řádně vysvětlili a třeba si to už budou pamatovat 😊. I když to byl krátký týden o pracovní zážitky jsme neměli nouzi. Janča si ve středu zajela do Brna na workshop o katalozích jako jeden z moderních kroků nákupu. Dvacítka účastníků se aktivně zapojovala do diskuzí a zajímala se o praktické rady (FOTO). Jiřík Š. po firmě provázel webové designéry, aby nasáli naši firemní identitu a našli správnou cestu designu pro naše nové sw. Do toho stihl připravit s partnery program na Training point na eBF. Je to novinka, všichni věříme, že bude fajn. Marťa s Kristou dva dny po sobě natáčely partnerská videa, 5tým finišuje s přípravami eBF. Vyměřujeme, zakreslujeme, řešíme, řešíme, dopisujeme prostě vše dotahujeme, ať vše stihneme připravit a načančat, abychom si festival všichni pěkně užili. V mezičase jsme koukli, co pro nás připravila umělá inteligence, když ji dáte konkrétní zadání. Umí i malovat, ale více prozradíme až na eBFku (FOTO). Věděli jsme, že je před námi prodloužený víkend s vidinou různorodého odpočinku. Jiřík Špalík vyrazil s holkami na majáles, prý trochu zima, ale program stál zato (FOTO). Mladého zaparkovali v úschovně u babičky a ještě stihl oslavit tatínkovy narozeniny. TV Milan zorganizoval sraz krásných bouráků, vyšlo jim vše – počasí a účast byla ohromná (video a FOTO). TV Marťa za svitu měsíce vyrazila na závody motokár, kde si nejmladší vyjezdil druhé místo. Gratulujeme. Za odměnu mohl doma posekat trávník 😊 (FOTO). Náš IT kolega Lukáš je BOREC! Podstoupil se svojí ženou Svatojakubskou cestu do Santiaga de Compostela a došli!!! (FOTO). Panu řediteli v týdnu přišla krásná smska, měřím 50 cm, vážím 3,10 kg, ale Milan se nejmenuji… s Jančou přivítali v rodině další vnoučátko (FOTO), prodloužený víkend prožili s přáteli a poznáváním historie Rožmberků. Navštívili Zlatou Korunu, Český Krumlov, Vyšší Brod, Rožmberk a Třeboň. Navíc si užili skvělou virtuální prohlídku reaktoru i let nad chladící věží v Temelíně (FOTO, FOTO, FOTO). Jedloš vítal letní slunovrat ceremonií Mayského ohně (FOTO) a polská Aša navštívila divadlo v Těšíně, kde její dcerka improvizovala v Pirátském dobrodružství (FOTO). No a jak jsem začala, tak skončím… moje dítě Oliver s tatínkem vyrazili do Plzně na exhibici vojenských vozů v rámci dne osvobození (FOTO). Byl to týden i víkend plný emocí a zážitků, a jak řekla Janča „prostě skvělé dny to byly“.

 Užijte si další krásný květnový týden 😊, Renča