Tobogan eng

/
Tobogan eng

Tobogan / 39. týden 2023

2. 10. 2023 07:00   Jan Šlachta

2 Oct


Vypadá to tak, že nejdůležitějšími momenty tohoto týdne bylo Sarajevo, resp. domlouvání detailů kolem podzimního workshopu jehož jsme iniciátory, pak úterní seminář v Praze, vznik televizního ceníku a nových znělek pořadů, nový koberec u „andělíčků“ a jednoznačně taky volný svatováclavský čtvrtek. K tomu prvnímu, na poradě vedení Peťo Mikuláš popsal představy organizačních partnerů o sarajevském programu a partnerech. Naše mise, se kterou tam jedeme je (stejně jako na jiných trzích) sdílení know-how digitalizace procurementu. To druhé důležité byla o den později diskuze v Praze na PRAKTIK ARÉNĚ – Nákupy době elektronizace. Vznikla mezi účastníky a vyplynulo z ní, že firmy sice řeší tendry s pomocí Tenderboxu, ale každý úplně jinak. Každý má jiný oblíbený typ tendru, jiné aukce, jiné nastavení. Shodli jsme se, že když to funguje a přináší efekt v téhle mnohotvárnosti, tak je to na pochvalu. Prostě jenom není žádný nejúspěšnější recept a jedna jediná správná cesta jak dělat tendry (A Tenderbox je hodně dobrý.) „Pátý tým“ dokončuje přípravy dvou velkých semestrálních kurzů a chodí se dívat o dvě patra níž, kde se dotahuje do konečné podoby nová velká učebna. Tenhle týden se lepil modrý koberec. Televizní parta řešila první verze ceníků reklamy, jobs inzerce a zpřístupnění archivu. Největší výhoda eProcurement.TV je fakt, že její filmotéka je plná nejaktuálnějších trendů z úst nejlepších procurement leadrů.

 mk

Tobogan / 38. týden 2023

25. 9. 2023 07:00   Jan Šlachta

25 Sep


Po prázdninové pauze se v pondělí potkala celá firma k velkému poradnímu dni. Tentokrát jsme Velké pondělí nenatáhli až do úterka, protože velká část firmy odjížděla zajišťovat různé akce. Ta největší se konala v Bořeticích, po čtyřech měsících se sešel firemní Board. Lidé byli na sebe natěšení a začalo se hned novým projektem MBA, pokračovalo se organizačními informacemi ke třetímu běhu kurzu Digitální nákupní tým a nové vizi pro místo konání příštího eBF. Celý den běžel jako na drátkách, až večer se Zuzce zadrhnul, když se plány s příštím Boardem nečekaně spojily s hokejem. Druhý den ráno jsem odjížděla z Boardu a potkala se s kolegou Petrem D u klienta, který má zájem o náš úplně nový TENDERBOX pro kapacitní aukce. Ukázali jsme mu všechny možnosti strategií aukcí a líbilo se. Večer si Kaplani užili v rámci Svatováclavského hudebního festivalu překrásný koncert Dana Bárty s Filharmonií Brno a Robert Balzar triem v Evangelickém Kristově kostele. Silný zážitek. Ve Varšavě proběhla konference Polityka zakupowa państwa – Profesjonalizacja, kterou zorganizovalo Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Naši kolegové Piotr a Bea tam byli za hvězdy společně s Elżbietou Wiaderna-Bedrijczuk z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, když mluvili o praktickém využívání DNS. V pátek si Jirka s Lenkou postupně zvali k rozhovorům klientské týmy, takže žádný volnější konec týdne se nekonal. Já jsem ještě odpoledne řešila s některými zadavateli a právníky takový legislativní zádrhel do využívání katalogů pro operativní nákupy komodit s velmi proměnlivou cenou a všichni doufáme, že se nám ho podaří co nejdříve a úspěšně rozmotat. Hodně jsem o něm slyšela, nikdy ho neviděla, ale Bára ho našla. Krásný kotrč. FOTO Prý je z něho skvělý guláš, taky jsem ještě neochutnala. Mám mezery a těším se na houby. Moravská Danka byla na víkendové chatě s přáteli a hromadou dětí, FOTO všichni si společný čas parádně užili, jen ta dětská párty, mám pocit, nějak vázne. FOTO. Kaplani hlásí prožité tři krásné koncerty. Po tom středečním ještě ve čtvrtek ve studiu ČR Ostrava, který šéf i moderoval. Fotky nafotil fotograf ostravského Radiožurnálu Petr Karafiát - FOTO a FOTO. A v neděli opět festivalový koncert, tentokrát Sitkoveckij a Káhánek hráli Mendelssohna. FOTO Takovou krásu je potřeba občas zažít pro dobití baterek.

jv

Tobogan / 37. týden 2023

18. 9. 2023 08:06   Jan Šlachta

18 Sep


Každý jeden týden je něčím zajímavý a významný. Tento jsem si nazval „týdnem třídních schůzek“, jelikož už všichni školou povinní navštěvují vzdělávací ústavy, a tak si rodičové museli najít cestu do školy poslechnout si co je kde nového. Né jinak tomu bylo i u Haničky, ta se do školky odebrala hned v úterý a odnesla si zajímavou informaci: její Matýsek má pevnou základnu kámošů, ráno po příchodu do školky se zdraví "čau kámo" a dávají si "high five". 5. tým společně s dalšími vyjeli na 1. výjezd na jih Moravy, kde probíhala příprava na semestrální kurz určený všem zakázkářům – Digitální zakázkářský tým. (FOTO a FOTO) Jirka měl trable autem – na parkovišti ho přibrala starší paní, a tak byl v servisu na kosmetice, po cestě ze servisu to pro změnu schytal od nerozvážného mladíka... zase jen plechy, ale na policii strávili 6 h! 😮 Navštívila nás vzácná návštěva, přijela se na nás podívat naše bývalá kolegyně „sluníčko“ Monička Shutová. Svými úsměvy nás vždycky dokázala odzbrojit a né jinak tomu bylo i tentokrát. Vznikla z toho fotky – stará garda znovu pohromadě. (FOTO, FOTO a FOTO). Paulínka už je na cestě z Francie, celý týden strávila v bublinkovém regionu Champagne, kde pomáhala se sklizní. Mezi řádky vína si ukládala do srdce ty nejkrásnější vzpomínky. Na závěr si pro jistotu jednu uložila i pod kůži. (FOTO, FOTO a FOTO). Hanička měla ve čtvrtek ve školce seznamovací odpoledne. Přišel i kouzelník a vytáhl si Hanku z publika, že bude jakože pomáhat s kouzlem. Trošku si posteskla, že nepředváděl kouzlo zmizení – to by mohla mít volný večer.. No nakonec „jen“ tahali králíky z klobouku. Bára se byla sebevzdělávat CyberConu v Brně který pořádal núkib a přijela nabušená novými vědomostmi a poznatky z oblasti kybernetické bezpečnosti. (FOTO). Špalíkovic postihla Kazma one man show mánie. V kině dostali kartičky a tak „co kdyby náhodou“ vyslali holky na nákupy a kontrolu hesla do Prahy. Akční část PROEBIZu se i se svými rodinkami vydali do Tater na už druhou část expedice Tatry & Tatranky. Krom výšlapů na vodopád Skok a chatu Plesnivec (FOTO, FOTO a FOTO) stihli i tradiční stezku odvahy. (FOTO, FOTO a FOTO).

Přeji @všem fajnový a úspěšný týden! Honza Šlachta

Tobogan / 36. týden 2023

11. 9. 2023 07:03   Jan Šlachta

11 Sep


A máme to za sebou, první týden školy a školky je za námi. U nás to bylo letos bez křiku a slz, takže jsme si to hezky užili, stejně jako kolegové, přečtěte si. Zkraje týdne jsme všichni pogratulovali Matějovi, který se před nedávnem oženil. FOTO. Pak jsme blahopřáli naší milé Dance ke krásným kulatým narozeninám. Bylo i překvápko. Vše nej Dani! FOTO, FOTO a FOTO. Jaruščin pětiletý syn Oliver, byl na nábor do fotbalového klubu. Přitom ho tam takhle krásně vyfotili. FOTO. Hovanet je nový Baroš! Paulína se hlásí z Champagně: "... ja som si v stvrtok zbalila svojich pár švestek 🙂 a vyrazila na cesty - FOTO. Došla som až do Champagne, kde som vymenila pohodlie kancelárie za nůžky, slnko a ohnuté záda, a tieto dni zbieram víno. Po ceste som si spravila zastávku v Remeši - FOTO, FOTO a FOTO, trochu som sa rozkoukala a trochu som este dokoncovala pracovné resty. A potom som už pokračovala a pripojila sa k zberačskej skupine v okolí Epernay. FOTO. Zuza a zbytek týmu byli na obhlídku nové Ostravice, už se těší, až další ročník eBF (nebo aspoň jeho část) bude tam. FOTO, FOTO a FOTO. Beatka s Marianem o víkendu stihli navštívit hned dva festivaly - jeden filmový v Těrlicku - Cielaf Festival. FOTO. A na druhém hudebním Yass Festivalu si užili skvělou muziku v prostředí Zámeckého pivovaru v Cieszynie. FOTO. Jirka se ohlásil z cest, se svou ženou projel okolí Lednice. Jako nejlepší trasu hodnotí tuto. FOTO a FOTO. Honza nelenil, sbalil batoh a využil pěkného počasí na toulky Beskydami. Nakonec se domluvili i se Zuzou v sobotu ráno na Visalajich.. Krásná procházka měla 26 km ️:-). Z Visalají přes Bílý kříž, Malý polom, Kozí hřbety, Slavíč, Kamenitý, Kozubovou až do Mostů. V neděli pak jen na Studeničné a Gírovou aby víkend krásně završil. FOTO a FOTO. Baseovská Evča poslala fotku z oslavy prvních narozenin dcerky Vanesky její dvojičky Zuzky: Na fotce je ještě její Tomášek a dort, který vlastnoručně upekla - FOTO. Jedlošek o víkendu absolvoval workshop naši bývalé kolegyně Žanety, která se dnes naplno věnuje udržitelnosti a přírodní kosmetice. Mohl si vyrobit přírodní kosmetiku, zubní pastu i "voňavku" FOTO a FOTO. Neděli zakončil velice příjemnou kakaovou ceremonií. FOTO.

Mějte se moc hezky a slunce v duši! Hanka

Tobogan / 35. týden 2023

4. 9. 2023 07:40   Bára Horsáková

4 Sep


Krásné pondělní ráno, přidávám nějaké řádky z příběhů kolegů posledního týdne. 🙂 Beata a Piotr se na dva dny vydali do Zamośće, perly polské renesance, která je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Konala se tam třídenní Letní akademie pro veřejné zakázky. Jedním z bodů programu byla naše prezentace o používání DNS. Akce byla velmi příjemná a profesionální. Jedna z institucí navíc prohlásila, že s PROEBIZem naváže spolupráci. FOTO, FOTO, FOTO. Ve středu nás navštívil starý známý Wojciech z Polska, spolupracovali jsme asi před 10 lety, přivezl s sebou nové náměty na další spolupráci. Ve Čtvrtek Jirka. Š. skočil na pracovní pivo s Martinem Mikušcem. V sobotu pak s Evou připravovali kola, protože se další týden chystají do Lednice brázdit Jižní Moravu na kole. Jan J. zavítal na tenisový turnaj v Moravském Berouně. Ve složení otec & syn rozhodně nezklamali, prohráli až v semifinále, následné utkání zklamaných ovládli a obsadili tak konečné třetí místo. FOTO Honza Š. Byl na dovolence. Letem světem - po pár supr dnech na chorvatském Viru, Zadaru a Ninu práskli do koní a jeli trošku hloub do duše Balkánu a navštívili úžasná místa Bosny a Hercegoviny, kde kempili na divoko na jezerech Buško, Ramsko a Plivsko, prozkoumávali tajemné pyramidy nebo starobylá města jako Visoko a Jajce. Po cestě zpátky ještě největší termální jezero na světě v maďarském Hevízu a taky trošku Balatonu. A aby se stihl i aklimatizoval, stihl tady u nás slezské dožínky a výšvih na Lysou, takže hlásí, že je odpočatý a ready do nabitého pracovního týdne! FOTO, FOTO, FOTO, FOTO.  Na Slovensku byl v pátek svátek, tak Paula vyrazila i s dětmi na wellness víkend na zámek Vígľaš. Kromě relax si užili také kopu atrakcí na místních slavnostech. FOTO, FOTO, FOTO, FOTO. Já jsem trávila volno v přírodě na kole a družila se s místními kočkami - FOTO.

Přeji krásný a pohodový týden, ahoj ! 🙂 Bára