Tobogan

Tobogan / 37. týden 2023

18. 9. 2023 08:06   Jan Šlachta

18 Sep


Každý jeden týden je něčím zajímavý a významný. Tento jsem si nazval „týdnem třídních schůzek“, jelikož už všichni školou povinní navštěvují vzdělávací ústavy, a tak si rodičové museli najít cestu do školy poslechnout si co je kde nového. Né jinak tomu bylo i u Haničky, ta se do školky odebrala hned v úterý a odnesla si zajímavou informaci: její Matýsek má pevnou základnu kámošů, ráno po příchodu do školky se zdraví "čau kámo" a dávají si "high five". 5. tým společně s dalšími vyjeli na 1. výjezd na jih Moravy, kde probíhala příprava na semestrální kurz určený všem zakázkářům – Digitální zakázkářský tým. (FOTO a FOTO) Jirka měl trable autem – na parkovišti ho přibrala starší paní, a tak byl v servisu na kosmetice, po cestě ze servisu to pro změnu schytal od nerozvážného mladíka... zase jen plechy, ale na policii strávili 6 h! 😮 Navštívila nás vzácná návštěva, přijela se na nás podívat naše bývalá kolegyně „sluníčko“ Monička Shutová. Svými úsměvy nás vždycky dokázala odzbrojit a né jinak tomu bylo i tentokrát. Vznikla z toho fotky – stará garda znovu pohromadě. (FOTO, FOTO a FOTO). Paulínka už je na cestě z Francie, celý týden strávila v bublinkovém regionu Champagne, kde pomáhala se sklizní. Mezi řádky vína si ukládala do srdce ty nejkrásnější vzpomínky. Na závěr si pro jistotu jednu uložila i pod kůži. (FOTO, FOTO a FOTO). Hanička měla ve čtvrtek ve školce seznamovací odpoledne. Přišel i kouzelník a vytáhl si Hanku z publika, že bude jakože pomáhat s kouzlem. Trošku si posteskla, že nepředváděl kouzlo zmizení – to by mohla mít volný večer.. No nakonec „jen“ tahali králíky z klobouku. Bára se byla sebevzdělávat CyberConu v Brně který pořádal núkib a přijela nabušená novými vědomostmi a poznatky z oblasti kybernetické bezpečnosti. (FOTO). Špalíkovic postihla Kazma one man show mánie. V kině dostali kartičky a tak „co kdyby náhodou“ vyslali holky na nákupy a kontrolu hesla do Prahy. Akční část PROEBIZu se i se svými rodinkami vydali do Tater na už druhou část expedice Tatry & Tatranky. Krom výšlapů na vodopád Skok a chatu Plesnivec (FOTO, FOTO a FOTO) stihli i tradiční stezku odvahy. (FOTO, FOTO a FOTO).

Přeji @všem fajnový a úspěšný týden! Honza Šlachta

Tobogan / 36. týden 2023

11. 9. 2023 07:03   Jan Šlachta

11 Sep


A máme to za sebou, první týden školy a školky je za námi. U nás to bylo letos bez křiku a slz, takže jsme si to hezky užili, stejně jako kolegové, přečtěte si. Zkraje týdne jsme všichni pogratulovali Matějovi, který se před nedávnem oženil. FOTO. Pak jsme blahopřáli naší milé Dance ke krásným kulatým narozeninám. Bylo i překvápko. Vše nej Dani! FOTO, FOTO a FOTO. Jaruščin pětiletý syn Oliver, byl na nábor do fotbalového klubu. Přitom ho tam takhle krásně vyfotili. FOTO. Hovanet je nový Baroš! Paulína se hlásí z Champagně: "... ja som si v stvrtok zbalila svojich pár švestek 🙂 a vyrazila na cesty - FOTO. Došla som až do Champagne, kde som vymenila pohodlie kancelárie za nůžky, slnko a ohnuté záda, a tieto dni zbieram víno. Po ceste som si spravila zastávku v Remeši - FOTO, FOTO a FOTO, trochu som sa rozkoukala a trochu som este dokoncovala pracovné resty. A potom som už pokračovala a pripojila sa k zberačskej skupine v okolí Epernay. FOTO. Zuza a zbytek týmu byli na obhlídku nové Ostravice, už se těší, až další ročník eBF (nebo aspoň jeho část) bude tam. FOTO, FOTO a FOTO. Beatka s Marianem o víkendu stihli navštívit hned dva festivaly - jeden filmový v Těrlicku - Cielaf Festival. FOTO. A na druhém hudebním Yass Festivalu si užili skvělou muziku v prostředí Zámeckého pivovaru v Cieszynie. FOTO. Jirka se ohlásil z cest, se svou ženou projel okolí Lednice. Jako nejlepší trasu hodnotí tuto. FOTO a FOTO. Honza nelenil, sbalil batoh a využil pěkného počasí na toulky Beskydami. Nakonec se domluvili i se Zuzou v sobotu ráno na Visalajich.. Krásná procházka měla 26 km ️:-). Z Visalají přes Bílý kříž, Malý polom, Kozí hřbety, Slavíč, Kamenitý, Kozubovou až do Mostů. V neděli pak jen na Studeničné a Gírovou aby víkend krásně završil. FOTO a FOTO. Baseovská Evča poslala fotku z oslavy prvních narozenin dcerky Vanesky její dvojičky Zuzky: Na fotce je ještě její Tomášek a dort, který vlastnoručně upekla - FOTO. Jedlošek o víkendu absolvoval workshop naši bývalé kolegyně Žanety, která se dnes naplno věnuje udržitelnosti a přírodní kosmetice. Mohl si vyrobit přírodní kosmetiku, zubní pastu i "voňavku" FOTO a FOTO. Neděli zakončil velice příjemnou kakaovou ceremonií. FOTO.

Mějte se moc hezky a slunce v duši! Hanka

Tobogan / 35. týden 2023

4. 9. 2023 07:40   Bára Horsáková

4 Sep


Krásné pondělní ráno, přidávám nějaké řádky z příběhů kolegů posledního týdne. 🙂 Beata a Piotr se na dva dny vydali do Zamośće, perly polské renesance, která je zapsána na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Konala se tam třídenní Letní akademie pro veřejné zakázky. Jedním z bodů programu byla naše prezentace o používání DNS. Akce byla velmi příjemná a profesionální. Jedna z institucí navíc prohlásila, že s PROEBIZem naváže spolupráci. FOTO, FOTO, FOTO. Ve středu nás navštívil starý známý Wojciech z Polska, spolupracovali jsme asi před 10 lety, přivezl s sebou nové náměty na další spolupráci. Ve Čtvrtek Jirka. Š. skočil na pracovní pivo s Martinem Mikušcem. V sobotu pak s Evou připravovali kola, protože se další týden chystají do Lednice brázdit Jižní Moravu na kole. Jan J. zavítal na tenisový turnaj v Moravském Berouně. Ve složení otec & syn rozhodně nezklamali, prohráli až v semifinále, následné utkání zklamaných ovládli a obsadili tak konečné třetí místo. FOTO Honza Š. Byl na dovolence. Letem světem - po pár supr dnech na chorvatském Viru, Zadaru a Ninu práskli do koní a jeli trošku hloub do duše Balkánu a navštívili úžasná místa Bosny a Hercegoviny, kde kempili na divoko na jezerech Buško, Ramsko a Plivsko, prozkoumávali tajemné pyramidy nebo starobylá města jako Visoko a Jajce. Po cestě zpátky ještě největší termální jezero na světě v maďarském Hevízu a taky trošku Balatonu. A aby se stihl i aklimatizoval, stihl tady u nás slezské dožínky a výšvih na Lysou, takže hlásí, že je odpočatý a ready do nabitého pracovního týdne! FOTO, FOTO, FOTO, FOTO.  Na Slovensku byl v pátek svátek, tak Paula vyrazila i s dětmi na wellness víkend na zámek Vígľaš. Kromě relax si užili také kopu atrakcí na místních slavnostech. FOTO, FOTO, FOTO, FOTO. Já jsem trávila volno v přírodě na kole a družila se s místními kočkami - FOTO.

Přeji krásný a pohodový týden, ahoj ! 🙂 Bára

Tobogan / 34. týden 2023

29. 8. 2023 07:40   Lukáš Zbránek

29 Aug


Leto sa nám pomaly blíži ku koncu, a tak sa ešte do poslednej chvíle snažíme vyťažiť z neho čo najviac zážitkov. Časť z nás je tradične ešte na dovolenkách, a ten zvyšok zážitky rôzne prekladá či kombinuje s prácou. Jirka s rodinou zvolili dovolenkovú variantu – do štvrtku boli v Tatrách, stihli popradský aquapark aj niekoľko horských výšľapov. Navštívili vodopad Skok a potom pokračovali hore na plesá – tam šiel iba Jirka so synom Adíkom, ženská časť výpravy čakala dolu. FOTO, FOTO. V piatok sa potom presunuli ku babičke pod Jeseníky a sobotu zavŕšili na svadbe sesternice. FOTO. Svadieb nikdy nie je dosť, a tak časť firmy tento víkend oslavovala na svadbe Mateja D. s Barčou. Akcia to bola výborná, všetkým to veľmi pristalo a my im prajeme obrovskú kopu lásky. FOTO, FOTO. Honza J. si zas cez víkend užil koncert skupiny Mňága a Žďorp na Slezskoostravskom hrade. FOTO, FOTO. V práci sa ale takisto nezaháľalo. Posledný týždeň a pol bola v Moravskom tíme na praxi pražská Míša. Jazdila s Janou a Lukášom na rokovania a so Sofiou a Honzom riešila každodenné zaujímavosti podpory. Na rokovaniach si vypočula reakcie na riešenie nových postupov u užívateľov, bola svedkom záujmu miest o eAukcie na predaj pozemkov. Vo firmách zase počula o nedostatku času u nákupcov, a bohužiaľ sa stretla aj s prechodom užívateľa na korporátny systém. Veríme, že bude za chvíľu skvelou vzťahovou konzultantkou a u Moravského tímu je vždy vítaná. Milan K. mal v pondelok, štvrtok a piatok zásadné rokovanie o kurze MBA PROCUREMENT LEADERS. Výsledok je dobrý – v januári sa začína. Oficiálne info vyjde von až po bořetickom PROCUREMENT BOARDe, takže v polovici septembra. Hankin Matýsek slávil 5 rokov. Radi recyklujú, a preto si od kolegyne, ktorá slávila krásne okrúhle päťdesiate narodeniny požičali 5ku. Matýsek bol nadšený. FOTO. Paulína bola vo štvrtok školiť prácu s našim systémom u klienta v Bratislave. Výjazd si náležite užila a po skončení pracovných povinností sa zastavila schladiť pri jazere Zlaté piesky, kde si po prvý krát vyskúšala aj jazdu na wakeboarde. No, alebo skôr padanie a topenie, ale adrenalín bol aj tak. 😊 FOTO. Cez víkend sa potom aj s deťmi vybrala do kukuričného bludiska v Opave, čo ocenili hlavne dotyční malí dobrodruhovia. FOTO.

 Užite si aj vy zvyšné letné dni do posledného slnečného lúča! Paulína.

Tobogan / 33. týden 2023

21. 8. 2023 12:29   Jan Jedlička

21 Aug


Leč se může zdát, že čas léta a letních dovolených se pomalu chýlí ke konci, není to tak! My jedeme dál! Ti, co byli už jsou zpět, ale Ti, co nebyli teprve jedou nebo právě jsou! A stále máme co sdílet. Například Evička S. byla se svými kluky (manželem a synkem 😊) poprvé na společné dovolené, a protože navštívili ostrov Korfu, museli využít leteckého dopravního prostředku, což bylo pro malého Tomáška úplně poprvé. Jeho nadšení z prostředí z přiložených fotek přímo číší. FOTO, FOTO a FOTO. Týden v lese bez mobilu, plný cvičení, přednášek, workshopů, deště, stanu a bláta na Healing Festivalu se na Honzíkovi J. projevil tak, že se vrátil celý vyspejsovaný, spokojený a odpočatý. FOTO, FOTO, FOTO a FOTO. Beatka s rodinou se vydali na trip do Belgie a Francie. Navštívili okolí městečka Spa, kde se jezdí Formule 1. Nemohl chybět Brusel a jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Bruggy. K jídlu zkusili vše, co je v Belgii vyhlášené: pralinky, wafle, hranolky a pivo. Ve Francii si užili krásného severního pobřeží, klify a písečné pláže. Marian samozřejmě musel tahat kitea 😁 a ty bagety, sýry a víno... 🤤 FOTO, FOTO, FOTO, FOTO, FOTO a FOTO. Někteří ale na práci jen tak zapomenout neumí, takže Milan ve čtvrtek točil do PROCUREMENT. TV čtyři díly nového seriálu, který se pracovně jmenuje INSPIROMAT V každém díle je jiný host, a ti hosté jsou mentoři, specialisté koučingu. Jirka Š. v pondělí po poradách zmizel do Prahy - večer se potkal s obchodními partnery. V úterý měli s Igorem schůzky s klienty, tak pobíhali po Praze. Večer s teamem zašli na jedno do Národního pivovaru – vaří fakt výborné pivo. Ve čtvrtek byla na firmě návštěva z Bosny. Přijeli se seznámit a domlouvaly se detaily konference, která by se měla v Bosně na podzim konat. V pátek večer odjel na chatu do Tater, kde tráví poslední prázdninové dny. Martinka se šéfem celou eP.TV natočili nový seriál a zkoušeli i trošku jiný styl. V úterý nastal den D a dopadlo to nad očekávání, uvidí se, co na to diváci 😉 FOTO. Ve čtvrtek jedno natáčení zrušili, aby prostor a techniku využili k nahrávání právě návštěvy z Bosny. Zájem o nahrávání hosta byl značný 🤩. FOTO Závěr týdne se nesl v postrodukci, stříhání a ladění. Martina si to v pátek zamířila do Kroměříže na venkovní divadelní představení Strašidlo na zámku. FOTO. Zbytek víkendu procestovala mezi Frýdlantem, Ostravou, Olomoucí, aby v neděli zaparkovala na zahradě ve Šternberku a užila si trošku relaxu se sekačkou. 😉 FOTO Párkrát za život se stane, že člověk něco vyhraje. Často se jedná o výhry spíše vtipné než miliónové, jako když Michaela vyhrála na plese osobní váhu, a nebo teď, žijíc u lesa, ze soutěže na Colours of Ostrava kyslík na dva měsíce 😊 FOTO. A teď pozor…největší firemní novinkou je rande Michaely a Jedloška. Byla to růžovo karafiátová romantika, i když se (kupodivu) nejednalo o film Barbie.. FOTO Nebo to je všechno jinak?...jak kdosik řekl: „Nevěřte všemu co vidíte, nevěřte všemu co si přečtete a vlastně, nevěřte raději vůbec ničemu.“... One-man show od Kazmy je ale natolik oslnil, že se rozhodli společně těch 1 000 000 doláčků vyhrát! So let´s play!

 

 Přeji fajnové pondělí všem 🙂 Míša