Tobogan / 33. týden 2018

/
Tobogan / blog 
/
Tobogan / 33. týden 2018

Tobogan / 33. týden 2018

20. 8. 2018 09:39   Jan Šlachta

20 Aug


Písať Tobogan v lete je nuda. Ľudia sú na dovolenkách, všade je teplo a posielať príspevky, z ktorých by autori mohli kreovať niečo zmysluplné, sa nikomu nechce. To bol aj prípad tohto týždňa. V nedeľu podvečer som vedel z notifikácií, že mám niečo od troch ľudí. Z toho ťažko vyrobíte dlhý (alebo aspoň prijateľne dlhý) a vtipný text a mal som ťažké srdce na ZuzKu, ktorá ma dostala do tejto partie autorov. Mimochodom, ak toto čítate v pondelok, tak ZuzKa oslavuje narodeniny. Chcel som sa proste na to vykašľať a jeden týždeň by Tobogan nebol. Ktovie, či by si to niekto všimol. Ale potom som otvoril príspevok od Peťa Mikuláša a všetko bolo inak. Ten príbeh je taký silný, že som nezmenil ani čiarku, nehodilo by sa ho skracovať, ani sa snažiť byť vtipný. A ospravedlňujem sa všetkým dvom, ktorých príspevky tu dnes nedám, ten PeMiho si zaslúži byť osamotený.

“Toto je môj dnešný zážitok. Cez FB som ponúkol svoj starý, ale funkčný bicykel. FOTO. Samozrejme za odvoz, pre mňa mal už len cenu spomienok. A veľmi dobrých.

Ozvali sa nejakí ľudia, ale jeden z nich znel dosť vierohodne, že by bol zaňho rád. Tak som si povedal, že je jeho. Mal si poň prísť autobusom a odísť na ňom, ale keďže bola potrebná drobná údržba, neodišiel by. A aj tak bol odo mňa 30 km. Moc som nepremýšľal. Naložil som bicykel do Karoqa a vydal sa za ním.

Pán bol milý. Jeho starý bicykel vypovedal službu a nemal na opravu (1500 Kč). Ten môj stačilo asi iba dofúknuť. Bol som rád, že som mu ho dal. Hovoril, že teraz už do práce nebude chodiť pešo a bude chodiť včas. A keďže žije sám na starej ubytovni a častokrát je mu smutno, povedal, že to bude jeho kamarát, ktorého bude brať na výlety po okolí. Sám žije preto, pretože je mierne invalidný a ľudia sa k nemu nechcú približovať.

Po tom, čo som odišiel, si stále píšeme. Ako inak, o bicykloch. 🙂

Som rád, že môj starý parťák skončil v dobrých rukách a bude slúžiť aj naďalej.

Pre mnohých je bicykel obyčajná a samozrejmá vec a oprava za 1500 korún žiadny problém. Pre niekoho je to presne naopak.

Ľudia by mali robiť dobré skutky. Občas zabudnúť na virtuálny svet na Facebooku a ostatných sociálnych sieťach a pozrieť sa očami na svet.” PeMi

Krásne končiace leto praje Trenki