Tobogan / 1. týden 2019

/
Tobogan / blog 
/
Tobogan / 1. týden 2019

Tobogan / 1. týden 2019

7. 1. 2019 10:22   Jan Šlachta

7 Jan


Docela jsme se na svátky se ženou těšili. Už dlouho jsme měli naplánováno, že se hned po Ježíškově noci zavřeme do ateliéru a budeme celé dny uprostřed barev a keramické hlíny. Stromek, dárky (balit!), kapr, salát, Ježíšek a pak hned ateliér. Máme doma kotě, a to znamená trochu problém s vánočním stromkem. Kočičí slečna má jméno Terka a pokřikujeme na ni „Pinďo!“. Kvůli ní je blbost jít do velkého stromku, byl by pořád povalený, tak jsme si pořídili malou jedličku ve velkém těžkém květináči. Výšku jsme řešili konferenčním stolkem. Dostačující a k tomu skoro nevyvratitelné. Když pak naši mladí stromek zdobili, tak jsem slyšel vyjeknutí. Téměř ve špici jedličky na ně vykoukla hlava kotěte. Vyšplhala po těch tenkých a hustých větvích a dožadovala se zdobení. Na fotce hledej hlavu vpravo dole. FOTO.

Ježíšek byl milý. Určitě nějaké dárky nevyjdou, ale já na to všechny prodavače upozorňoval, že po svátcích se asi manželka třeba zastaví a bude měnit. A že je sympatická. Ryba taky vyšla a salát taky. Dělal se dokonce ve dřezu, kolik ho bylo, ale nepoznamenalo ho to. A Ježíšek stejně dobře. I ponožky byly. Dál, jako u většiny smrtelníků, návštěvy rodin, dětí, příbuzných a na to setkání s přáteli. Hned dvacátého sedmého jsme u nás v hospodě pro ně zorganizovali Zpívání. Bál jsem se kolik nás bude. Konalo se to už po desáté, ale tentokrát vážně nikdo nepotvrdil. Trochu strachu. Nakonec nás byl úplně plný hospodský sál a zpívali jsme jak na lesy - FOTO a FOTO. Další den byl u nás vnuk Danny a skládali jsme policejní stanici z lega. Jana byla nejlepší stavěč. Večer pak spal kluk mezi námi v posteli. Už jsem s utiskováním smířený, ale proč mě v noci otloukal, to nevím. Do ateliéru jsme se dostali poprvé až den před Silvestrem. Ale bez stížností, ty sváteční a posváteční dny byly pěkné. Ježíšek to má prostě za ty roky zmáklé. Pohoda. A má asi radši delší mejdany. (FOTO – jako doklad, že jsem maloval). mk

Silvestr jsme slavili s přáteli z hodně pradávna. Provykládali jsme se a prozpívali až k půlnoci. Tam jsme si řekli, že se máme pořád rádi a že si vzájemně přejeme pěkný rok. A TO PŘEJI VŠEM SVÝM KOLEGŮM A LIDEM KOLEM NÁS. PĚKNÝ ROK!!!